#BritsRetro Не го пропуштајте овогодинешното доделувањето на #БританскитеМузичкиНагради во среда во живо на Антена 5 во 20:30! #Антена5 во живо од #Лондон #BritAwards #Antenna5 #Antenna5attheBrits
Najgolemite retro hitovi od 60tite, 70tite, 80tite i 90tite i ovaa sabota na Antenna5 Radio od 20:00 do 23:00 casot, na dobro poznatite frekfencii sirum Makedonija kako i na internet [ Antenna5.com.mk Link ] zaedno so Baze.

Falco - Jeanny

Get Falco´s biggest hits in 1 new Product: https://lnk.to/Falco60 Falco´s biggest hits in 1 Streaming-Playlist: https://lnk.to/Falco60-Playlist Music video b...

YOUTUBE.COM
Се потсетуваме на #BritAwards2015! Не го пропуштајте овогодинешното издание на #БританскитеМузичкиНагради во среда во 20:30 на #Антена5 #tb #Antenna5 #TheBrits #Antenna5attheBrits

Antenna 5 @ Brit Awards 2015

Antenna 5 Radio Network Macedonia @ Brit Awards 2015 O2, London UK

YOUTUBE.COM
#RobbieWilliams за совршено утро!
Добитникот на престижната награда за Британска икона во среда и ќе настапи на #БританскитеМузичкиНагради кои традиционално ги следите во живо на #Антена5
#antenna5 #TheBrits #BritAwards2017 #BritsIconAward #BritAwards #Antenna5attheBrits

Robbie Williams & Joss Stone - Angels (Live @ Brit Awards 2005) (High Definition)

Robbie Williams and Joss Stone performing "Angels" at Brit Awards (10-02-05)

YOUTUBE.COM
Happy Birthdaaay #EdSheeran! За неговиот роденден тој ни подари нова песна :) Со него се дружиме во среда на #BritAwards2017! Британските музички награди во живо на #Антена5! #Antenna5attheBrits

Ed Sheeran - How Would You Feel (Paean) [Live]

Pre-order ÷. Out 3rd March: https://atlanti.cr/yt-album Upload your cover, dance or lyric videos with #HowWouldYouFeel in the title so we can see them! Subsc...

YOUTUBE.COM
#KatyPerry со нов имиџ и со нова песна се враќа на #BritAwards! На шоуто на 22 февруари ќе настапи со Chained to the Rytham #Antenna5attheBrits #Antenna5LiveFromBritAwards2017 #BritAwards2017

Katy Perry - Chained To The Rhythm (Lyric Video) ft. Skip Marley

Get “Chained to the Rhythm”: http://katy.to/cttr Directed by: Aya Tanimura Executive Producer: Danny Lockwood Produced by: Cailin Lowry and Nicholas Ruff Dir...

YOUTUBE.COM
Следете ја екипата на Антена на настаните ширум светот! Супер фотки на нашиот Инстаграм профил. Кликнете Follow веднаш [ Instagram.com Link ]

Antenna 5 Radio Network (@antenna5radio) • Instagram photos and videos

instagram.com
Супер вест пристигна денес од Лондон - Ed Sheeran ќе настапи на Brit Awards 2017!
Британските музички награди во живо на Антена 5 на 22 февруари!

Ed Sheeran - Shape of You [Official Video]

Stream or Download Shape Of You: https://atlanti.cr/2singles Pre-order '÷'. Out 3rd March: https://atlanti.cr/yt-album Subscribe to Ed's channel: http://bit....

YOUTUBE.COM
Вечер стандардно со почеток во 22ч. Ќе слушате новото издание на Зип Зап шоуто ( најдоброто за хипхоп и рнб ) заедно со Dj Pancho aka Shorty P и Martin . Ексклузивно ќе ги преслушуваме и дискутираме за новите албуми на олд скул легендата O.C “Same moon same sun” и на екстремно популарните њу скул артисти Migos - “ Culture ” . Ќе направиме една споредба околу овие два екстремно различни...
View details ⇨

Dj Pancho aka Shorty P / официјална фан страна

facebook.com
Sabota navecer, od 20:00 do 23:00 casot, i najgolemite hitovi na radio, od 60tite, 70tite, 80tite i 90tite vo Antenna5 Flashback zaedno so Baze.
Vo zivo na poznatite frekvencii niz Makedonija i na internet.

[ Antenna5.com.mk Link ]

Prijatna sabotna vecer :)

Foreigner - 'I Want To Know What Love Is' [Official Music Video]

Music video by Foreigner performing I Want To Know What Love Is. Best quality available on YouTube I do not own this material, I am just showing it to the re...

YOUTUBE.COM
Го имаме и новото видео на Emeli Sandé за Highs & Lows. Дали со оваа песна ќе настапи на Brit Awards 2017 дознавате на 22 февруари на Антена 5.
Antenna 5 Live from the Brit Awards!

Emeli Sandé - Highs & Lows (Official Video)

'Highs & Lows' taken from new album ‘Long Live The Angels' out now! Download/Stream ‘Long Live The Angels': http://po.st/ytdLLTA Follow Emeli: Facebook: http...

YOUTUBE.COM
Кратка пауза за реклами и се враќаме во програма. После Часови со Андреј Мицајков од 00-01!

Andrej Micajkov - Disco As Usual

soundcloud.com
Sabota navecer, od 20:00 do 23:00 casot, i najgolemite hitovi na radio, od 60tite, 70tite, 80tite i 90tite vo Antenna5 Flashback zaedno so Baze.
Vo zivo na poznatite frekvencii niz Makedonija i na internet Uzivajte :)

Darren Hayes - Insatiable

Darren Hayes' official music video for 'Insatiable'. Click to listen to Darren Hayes on Spotify: http://smarturl.it/DarrenHayesSpotify?IQid=DarrenHInsatiable...

YOUTUBE.COM