Radio Zamaneh
02/20/2017 at 17:22. Facebook
در سال‌های دهه ۱۹۷۰ در ژاپن، عده‌ای از کارگران در اثر کار زیاد و خستگی مردند. سندروم «کاروشی» در آن زمان به دایره‌واژگانی پزشکی وارد شد. کار سخت و طولانی و استرس ناشی از کار باعث می‌شود که کار قلب و عروق مختل شود و در موارد حاد حتی باعث مرگ شود.

شورای حقوق و دستمزد بر اساس مصوبه‌ای سقف درآمد کارانه پزشکان را تا ۶۰ میلیون تومان در ماه جایز دانسته است. با احتساب پاداش و مزایا سطح درآمد پزشکان...
View details ⇨

مرگ ناگهانی ۱۰ پرستار ایرانی در اثر کار زیاد و خستگی

radiozamaneh.com
Radio Zamaneh
02/20/2017 at 16:55. Facebook
محاکمه ۴۷ تن از نظامیانی که به‌گفته دستگاه قضایی #ترکیه در کودتای ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۶ قصد کشتن #رجب_طیب_اردوغان را داشتند آغاز شد. رویترز نوشته است بر اساس کیفرخواستی که به دست این خبرگزاری رسیده، برای بیش از ۴۰ نفر از این نظامیان درخواست حبس ابد شده است.

محاکمه بیش از ۴۰ نفر از نظامیان ترکیه به اتهام تلاش برای قتل اردوغان

radiozamaneh.com
Radio Zamaneh
02/20/2017 at 15:32. Facebook
ایرج ادیب زاده: به نظر می‌رسد که برای مهار جمهوری اسلامی در منطقه ائتلاف تازه‌ای دارد شکل می‌گیرد که رسانه‌ها از آن به عنوان "ناتوی عربی" نام می‌برند.
در گزارشی که در روزنامه ی آمریکایی "وال استریت ژورنال " منتشر شده، آمده است: دولت دونالد ترامپ مشغول مذاکره برای تشکیل بلوکی همانند "ناتو" از کشورهای سنی‌مذهب خاورمیانه است تا با ایالات متحده و اسراییل تبادل اطلاعات امنیتی داشته باشد و در مقابل...
View details ⇨

طرح تشکیل ناتوی عربی و تداوم تنش میان تهران و ریاض

radiozamaneh.com
Radio Zamaneh
02/20/2017 at 15:12. Facebook
معاون حمل و نقل و ترافیک #شهرداری_تهران اعلام کرد که پیشنهاد افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی #نرخ_کرایه حمل و نقل عمومی به شورای شهر تهران ارسال شده است. سال جاری نیز نرخ کرایه #تاکسی ۱۵ درصد و نرخ بلیط #اتوبوس و #مترو ۱۲ درصد افزایش یافته بود.

احتمال افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در تهران

radiozamaneh.com
Radio Zamaneh
02/20/2017 at 14:42. Facebook
کتانی برای بیشتر ما نماد جوانی و ماجراجویی و درعین‌حال پاکی و معصومیت است، چیزی که در فیلم‌هایی مثل «دختری با کفش‌های کتانی» به نمایش درمی‌آید. اما تاریخی که پشت سر این کفش‌هاست بسیار پیچیده‌تر است. در ابتدا کتانی‌ها، به‌دلیل انعطاف‌پذیری و قابلیتِ بی‌صدا قدم‌برداشتن، محبوبِ دزدها و دیگر مجرمان بودند. به همین دلیل کتانی‌پوشیدن در دوره‌هایی نشانه‌ای از تمایل به بزه و خراب‌کاری قلمداد می‌شد،...
View details ⇨

کتانی‌‌‌ها همیشه کفش‌‌‌هایی سیاسی بوده‌‌‌اند

radiozamaneh.com
Radio Zamaneh
02/20/2017 at 14:08. Facebook
پنج سال پس از حادثه خونین ورزشگاه فوتبال #پورت_سعید #مصر که منجر به کشته شدن ۷۴ نفر شد، دستگاه قضایی این کشور ۱۰ نفر از متهمان این رویداد را به مرگ محکوم کرد.

مصر: محکومیت ۱۰ نفر به اعدام به اتهام درگیری‌های خونین در ورزشگاه فوتبال

radiozamaneh.com
Radio Zamaneh
02/20/2017 at 13:37. Facebook
◄مسئله واشنگتن سیاست داخلی حکومت ایران نیست، سیاست خارجی آن است

علی افشاری: اگرچه هنوز سیاست دولت جدید آمریکا در خصوص مواجهه با جمهوری اسلامی به صورت کامل آشکار نشده و ترامپ در دومین مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد که این سیاست را به دلیل ممانعت از بهره برداری مقامات تهران علنی نمی‌سازد، اما با بررسی برخی از موضع گیری‌های کاخ سفید، معاون اول، مشاور امنیت ملی، وزیر دفاع و دیگر عوامل دولت ترامپ...
View details ⇨

مهار جمهوری اسلامی در خارج، نکته اصلی در سیاست دولت ترامپ در برابر ایران

radiozamaneh.com
Radio Zamaneh
02/20/2017 at 13:32. Facebook
یک شیر و یک خرس در باغ وحش کوچکی در شهر موصل عراق تنها حیواناتی بودند که حدود چهارماه پس از اشغال داعش و درگیری‌ها در این شهر به یاری مردم زنده ماندند. باقی حیوانات یا فروخته شده، فرار کرده یا از گرسنگی مرده‌اند.

تنها حیوانات بازمانده در باغ وحش موصل از مرگ نجات یافتند

radiozamaneh.com
Radio Zamaneh
02/20/2017 at 12:42. Facebook
دریافت بسته‌های حمایت غذایی که دولت تصمیم دارد به مناسبت فرارسیدن سال نو میان ۱۱ میلیون "نیازمند" توزیع کند شامل حال کارگران نخواهد شد. مدیرکل سازمان تامین اجتماعی علت این امر را کمبود بودجه عنوان کرد.
احد رستمی مدیر کل وزارت رفاه با اعلام این خبر که "اعتبار این سبد برای نیازمندان از خزانه کل کشور واریز شد" شرایط دریافت بسته‌های غذایی را اعلام کرد. اعتبار درنظر گرفته برای خانوارهای تک نفره ۳۰...
View details ⇨

کارگران بسته‌های حمایت غذایی نمی‌گیرند

radiozamaneh.com
Radio Zamaneh
02/20/2017 at 12:23. Facebook
#بهرام_قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه #ایران می‌گوید مقامات #ترکیه به پیامدهای سخنان خود علیه ایران فکر نکرده‌اند و این سخنان ناشی از «فرافکنی» آن‌ها بر اثر «سیاست‌های اشتباهشان» است. او گفت: «در برابر رفتار و گفتار نابهنجار برخی سیاستمداران ترکیه قطعاً صبوری می‌کنیم اما این صبوری هم حتماً حدی دارد.»

سخنگوی وزارت خارجه ایران: صبوری در برابر ترکیه حدی دارد

radiozamaneh.com
Radio Zamaneh
02/20/2017 at 12:12. Facebook
معاون وزیر کار ایران می‌گوید که اگر مصوبه بازنشستگی پیش از موعد زنان در شورای نگهبان تایید شود، در عرض پنج سال یک میلیون زن از بازار کار خارج می‌شوند و آمار اشتغال زنان کمتر خواهد شد.

بازنشستگی پیش از موعد، آمار اشتغال زنان را به ۹ درصد کاهش می‌دهد

radiozamaneh.com
Radio Zamaneh
02/20/2017 at 12:12. Facebook
یکی از خاطره‌انگیزترین صداهای ایران از میان ما رفت. تماشاگران ایرانی فیلم‌های جین سیمونز و دوریس دی را با صدای ایران بزرگمهری‌راد به خاطر دارند.

ایران بزرگمهری‌راد، دوبلور جین سیمونز و دوریس دی درگذشت

radiozamaneh.com
Radio Zamaneh
02/20/2017 at 11:47. Facebook
پانزدهم فوریه، دونالد #ترامپ، مستأجر جدید کاخ سفید برای اولین بار به طور رسمی نخست وزیر اسرائیل، بنیامین #نتانیاهو را به حضور خود پذیرفت. نتانیاهو دیدارش با ترامپ را سرآغاز دورانی تازه دانسته است، اما اغلب مطبوعات اسرائیلی در واکنش به این اتفاق در یک مورد باهم اتفاق نظر داشتند: پوچی و بی‌معنای اولین ملاقات این دو مسئول سیاسی اسرائیل و آمریکا، درعین نزدیکی حرفها و گفتارشان.
تعبیر آنها از این...
View details ⇨

ماه عسل سوررئالیستی ترامپ و نتانیاهو

radiozamaneh.com
Radio Zamaneh
02/20/2017 at 11:19. Facebook
حمیدرضا مؤمنی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد #قشم می‌گوید طبق اعلام مسئولان در اواخر دولت قبلی حدود سه‌هزار میلیارد تومان اراضی مختلف در جزیره قشم به افراد یا سازمان‌های مختلف واگذار شده که منجر به تشکیل ۴۱ پرونده قضایی شده است.

«واگذاری غیزقانونی سه‌هزار میلیارد اراضی قشم در دولت احمدی‌نژاد»

radiozamaneh.com
Radio Zamaneh
02/20/2017 at 10:53. Facebook
«مستقیم، ته خط» نام برنامه‌ای است که «علی اسکندرزاده» با هم‌کاری و اجرای «مصطفی هروی» ساخته است. این برنامه هر هفته به گفت‌وگو با یک هنرمند یا روزنامه‌نگار ایرانی اختصاص دارد. مهمان این قسمت «مستقیم، ته خط» بهزاد بلور از سردبیران و تهیه‌کنندگان بی‌بی‌سی فارسی است.

«مستقیم، ته خط» – گفت‌وگو با بهزاد بلور

radiozamaneh.com
Radio Zamaneh
02/20/2017 at 10:37. Facebook
بااینکه وزارت جهاد کشاورزی بارها گفته بود در آستانه شب عید نیازی جدی برای واردات مرکبات به ایران نداریم واردکنندگان ۶۰۰ هزار تن پرتقال از ترکیه به ایران وارد کرده‌اند.

در آستانه شب عید: واردات ۶۰۰ هزار تن پرتقال از ترکیه به ایران

radiozamaneh.com
Radio Zamaneh
02/20/2017 at 10:02. Facebook
سردار علیرضا ربیعی، جانشین معاونت عملیات #قرارگاه_ثارالله سپاه پاسداران تهران پرواز #کوادکوپترها و #هلی‌شات‌های شخصی در تهران را به دلایل امنیتی ممنوع اعلام کرد.

پرواز کوادکوپترها و هلی‌شات‌های شخصی در تهران ممنوع شد

radiozamaneh.com
Radio Zamaneh
02/20/2017 at 09:12. Facebook
سازمان انرژی اتمی ایران و شورای پروژه «گداخت هسته‌ای» مذاکراتی برای پیوستن ایران به این پروژه چند ملیتی انجام داده‌اند. احتمال اینکه ایران به عضویت این پروژه درآید ظاهراً وجود دارد.
مشارکت ایران به عنوان یک عضو «همراه» در ساخت نیروگاه گداخت هسته‌ای برای فرانسوی‌ها، به این معنی است که از نظر مالی هم باید به پیشرفت این پروژه کمک کند. سخنگوی سازمان انرژی هسته‌ای از میران تعهد مالی ایران اطلاعی به...
View details ⇨

ایران پول می‌دهد که در پروژه ساخت راکتور «گداخت هسته‌ای» در فرانسه مشارکت کند

radiozamaneh.com
Radio Zamaneh
02/20/2017 at 09:02. Facebook
#محمدجواد_ظریف از رویکرد دولت جدید #آمریکا نسبت به #ایران انتقاد کرد اما گفت اگر نیاز باشد درباره #توافق_هسته‌ای با وزیر خارجه آمریکا گفت‌وگو می‌کند.

ظریف: دیدار با وزیر خارجه آمریکا غیرممکن نیست

radiozamaneh.com
Radio Zamaneh
02/20/2017 at 08:37. Facebook
ترامپ قبلا گفته بود آمریکا باید نفت عراق را پس از سقوط صدام در سال ۲۰۰۳ ضبط می‌کرد اما وزیر دفاع او که در راه عراق است، احتمال دست‌اندازی به نفت عراق را رد می‌کند.

وزیر دفاع آمریکا: دنبال نفت عراق نیستیم

radiozamaneh.com