The Albanian
01/24/2017 at 13:00. Facebook
Goditjet në tru ndodhin kur një zonë e trurit privohet nga rrjedhja e gjakut dhe oksigjenit. Qelizat në atë zonë të trurit fillojnë të vdesin. Goditjet varen nga shkalla e ashpërsisë që ndodhin, nga mpirje të përkohshme deri në paraliza të ndryshme, të gjitha rastet duhen trajtuar me emergjencë. Edh...

Mos i anashkaloni: Këto janë pesë shenjat paralajmëruese të goditjes në tru

thealbanian.co.uk
The Albanian
01/24/2017 at 13:00. Facebook
“Treni i nisur nga Beogradi në 14 janar ku shkruhej “Kosova është Serbi” ishte një provokim i pastër nga ana e Beogradit si një tentativë për të tërhequr vëmendjen e Brukselit dhe Washingtonit, veçanërisht pas zgjedhjes së Donald Trump në krye të Shtëpisë së Bardhë. I këtij mendimi është Dejan Anast...

Gazetari serb: Me dërgimin e trenit, Serbia kishte për qëllim që Prishtina të kishte një reagim të tepruar

thealbanian.co.uk
The Albanian
01/24/2017 at 12:36. Facebook
The Albanian
01/24/2017 at 12:30. Facebook
Një dorëshkrim prej 16 faqesh e një përralle që i është rrëfyer vajzës së Mark Twain do të publikohet këtë vit, në 150 vjetorin e librit të parë të autorit, Huckleberry Finn. Përralla është bazuar në një shkrim me dorë të Twain, një histori që ia tregonte netëve para gjumit vajzës së tij në Paris

Një përrallë e padëgjuar e Mark Twain

thealbanian.co.uk
The Albanian
01/24/2017 at 12:00. Facebook
Ligji i vettingut ka hyrë në fuqi, por zbatimi i tij mund të jetë me të papritura për shkak se ligji dhe vendimi i Gjykatës Kushtetuese mund të interpretohen në mënyra të ndryshme. Me rënien e masës së pezullimit, dyert e Inspektoriatit të Pasurive dhe Drejtorisë për kontrollin e figurës janë hapur…

Në rresht për vettingun. Dorëzojnë deklarimet, të paqartë për afatet

thealbanian.co.uk
The Albanian
01/24/2017 at 11:57. Facebook
????????????
The Albanian
01/24/2017 at 11:42. Facebook
The Albanian
01/24/2017 at 11:30. Facebook
Duhani është veçanërisht i dëmshëm për mushkëritë dhe është një nga shkaktarët kryesor të kancerit. Për shkak të duhanit zhvillohen sëmundje të tilla si astma dhe bronkiti. Ekspertët mjekësorë rekomandojnë këtë pije natyrale për të reduktuar efektet negative të duhanit, Kjo recetë është shumë e dobi...

Nëse pini duhan për më shumë se 5 vjet, duhet ta lexoni këtë

thealbanian.co.uk
The Albanian
01/24/2017 at 11:14. Facebook
The Albanian
01/24/2017 at 11:00. Facebook
Anemia është një gjendje ku zvogëlohet niveli i homoglobinës në gjak Simptomat kryesore të anemisë janë lodhja e tepërt që mund ta ndjeni pa arsye, zbejhja e lëkurës, rrahjet e shpeshta të zemrës, koncentrimi jo i mirë, thonjët e dobësuar, çarja e buzëve. Një nga shkaqet është ushqimi jo i rregullt…

Simptomat kryesore të anemisë

thealbanian.co.uk
The Albanian
01/24/2017 at 10:48. Facebook
“Treni i nisur nga Beogradi në 14 janar ku shkruhej “Kosova është Serbi” ishte një provokim i pastër nga ana e Beogradit si një tentativë për të tërhequr vëmendjen e Brukselit dhe Washingtonit, veçanërisht pas zgjedhjes së Donald Trump në krye të Shtëpisë së Bardhë. I këtij mendimi është Dejan Anast...

Gazetari serb: Me dërgimin e trenit, Serbia kishte për qëllim që Prishtina të kishte një reagim të tepruar

thealbanian.co.uk
The Albanian
01/24/2017 at 10:30. Facebook
Brezovica
The Albanian
01/24/2017 at 10:30. Facebook
Ramush Haradinaj, sipas Beogradit, nuk mund t’i përcillet Gjykatës Speciale për Krimet e UÇK-së në Hagë. Ai ose do të ekstradohet në Serbi, ose lirohet. Mediet serbe shkruajnë se Gjykata Speciale nuk ka njësi paraburgimi, e në anën tjetër ende nuk dihet nëse ai ndodhet në listën e të dyshuarve në ko...

Mediat serbe: Haradinaj ose ekstradohet në Serbi ose lirohet

thealbanian.co.uk
The Albanian
01/24/2017 at 10:20. Facebook
Tirana
The Albanian
01/24/2017 at 10:00. Facebook
Deputeti socialist, Alfred Peza është në qendër të vëmendjes pas bërjes publike të një blerje aksionesh në një bankë private në Tiranë. Ndaj tij, Inspektorati i Deklarimit të Pasurive nisi një hetim, të cilin deputeti e ka mirëpritur. Ai tashmë njihet si “miliarderi më i ri i maxhorancës”, deputeti…

Alfred Peza: Kam hyrë i pasur në politikë, akuzat u shpikën

thealbanian.co.uk
The Albanian
01/24/2017 at 10:00. Facebook
The Albanian
01/24/2017 at 09:50. Facebook
Ministri grek i Mbrojtjes kërkon dënimin maksimal për 7 ushtarët grekë me origjinë shqiptare që janë fotografuar brenda një reparti ushtarak në Mesologji të Greqisë, teksa bëjnë me pëllëmbët e tyre simbolin e shqiponjës dy krenare. Sipas zyrës së shtypit të Ministrisë, Panos Kamenos ka kërkuar që us...

“Shqiponja”, Ministria greke e Mbrojtjes: Dënim maksimal për 7 ushtarët /Video/

thealbanian.co.uk
The Albanian
01/24/2017 at 09:45. Facebook
Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, në një prononcim për Politico.eu ka folur për provokimet e fundit të Serbisë ndaj Kosovës dhe për atë se çfarë BE-ja duhet të ndërmarrë në këtë rast. Hoxhaj ka theksuar se Bashkimi Evropian është një fuqi e butë që ka transformuar Ballkanin dhe...

Hoxhaj për Politico: Brukseli duhet ta mbrojë Kosovën nga provokimet e Serbisë

thealbanian.co.uk
The Albanian
01/24/2017 at 09:43. Facebook
Bukuria e Liqenit të Ohrit, pasuritë natyrore e kulturore e kanë bërë Pogradecin një pol të rëndësishëm për zhvillimin e turizmit familjar. Por, ky rajon në juglindje të Shqipërisë është po ashtu një destinacion mjaft tërheqës edhe për turizmin historik. Muzeu i këtij qyteti është vendi ku turistët...

Bukuria e Liqenit të Ohrit, një destinacion mjaft tërheqës edhe për turizmin historik.

thealbanian.co.uk
The Albanian
01/24/2017 at 09:41. Facebook
Pavarësisht se naftëtari 59-vjeçar, Agim Myrdini, i cili tentoi të vetëhidhej nga një lartësi 40 metra, zbriti mesditën e djeshme pas tre orë negociatash, ai shpreh mosbesim për fjalën që ju dha për shlyerjen e pagave. Ai pohoi dje për mediat se do të shkojë sërish që të tentojë vetëvrasjen nëse ARM...

Naftëtari paralajmëron: Nëse nuk më paguajnë, do shkoj sërish të hidhem nga oxhaku

thealbanian.co.uk